Mos e humbisni: Shpejtėsi marramendėse, skuadra e Red Bull ndėrron gomat nė kohė rekorde (VIDEO)
Grand Prix i Meksikės ishte njė nga garat mė interesante tė Formula 1 kėtė edicion.

Gara u bė interesante qysh nė kualifikuese, kur u pėrplas Valtteri Bottas dhe u penalizua Max Verstappen.

Mexico GP u fitua nga Lewis Hamilton, i cili edhe pse nisi garėn nga poizta e tretė arriti tė parakalonte Charles Leclerc e Sebastian Vettel.

Por ishte edhe njė gjė tjetėr qė tėrhoqi vėmendje tė madhe gjatė kėsaj gare interesante.

Skuadra e Red Bull ėshtė treguar e jashtėzakonshme nė "pit stop", ndėrrimin e gomave, duke kryer punėn pėr 1.93 sekonda.

"Pit stop" mė i shpejtė nė histori regjistrohet nė GP Europe, 2016, kur ekuipazhi i Ėilliams Martini Racing bėri historinė duke kompletuar gjithēka nė 1.92 sekonda.
Shtuar më 29/10/2019, ora 11:32
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0