"Me Schumacher shikojmė televizor sė bashku", lajme pozitive pėr legjendėn gjermane
Michael Schumacher, piloti legjendar i Formula 1, ėshtė nė gjendje kome, kujdesi intensiv dhe procesi delikat tė trajtimit 7-vjeēar pas aksidentit tė tij tė pafat nė alpet e Zvicrės nė vitin 2013.

Jean Todt, i cili ishte bosi i Ferrarit gjatė periudhės kur Michael Schumacher garoi dhe aktualisht ėshtė president i FIA, nė njė intervistė pėr “De Telegraaf” ka folur sėrish nė lidhje me gjendjen shėndetėsore tė legjendės gjermane tė pilotimit.

"Michael vijon tė luftojė me familjen dhe mjekėt e tij. Unė shpesh e vizitoj nė shtėpinė e tij. Ne shikojmė televizior sė bashku. Ndonjėherė shohim gara nėse hasim nė ditė gare. Unė jam i vetėdijshėm pėr lajmet e kėqija dhe tė pashpresa qė qarkullojnė pėr Schumacher. Nuk mund tė jap shumė detaje nė lidhje me gjendjen e tij shėndetėsore. Familja kujdeset shumė pėr privatėsinė.

Mund tė them se ai vijon tė luftojė”, tha Todt pėrpara se tė fliste pėr djalin e Michael Schumacher, Mick, i cili shihet si pasardhės i legjendėsi gjermane nė Formula 1: "Ai ėshtė njė pilot i ri dhe i talentuar. Ka njė sharm tė lindur nga emri i tij, por kėrkon kohė. Nuk mund ta them nėse do tė jetė si babai i tij. Duhet tė presim dhe tė shohim nėse do tė luftojė me Hamilton apo Verstappen. Ne nuk e dimė kėtė tani", tha presidenti i FIA-s.

Njė detaj qė fton pėr optimizėm nė lidhje me gjendjen e Schumacher, edhe pse Todt nuk dha detaje. Kur u pyet nėse legjenda e F1 ėshtė i ndėrgjegjshėm pėr karrierėn sportive tė djalit tė tij, Todt tha shkurt: “Nuk dua tė flas pėr ēėshtje private”.

Shtuar më 01/11/2020, ora 14:53
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0