McLaren triumfon nė garėn e parė tė Formula 1
Piloti britanik i McLaren Jenson Batton ka triumfuar nė garėn e parė tė Formula 1. Nga nisja e garės nė Australi dhe deri nė fundin e saj Batton ka kontrolluar garėn duke lėnė prapa kampionin e botės nė fuqi, Sebastian Fetel tė Red Bullit ndėrsa Ljuis Hamilton i cili u nis i pari u detyrua tė kėnaqej vetėm me vendin e tretė.


Nė vend tė katėrt doli Ueber me Red Bullin, ndėrsa Alonso u kėnaq vetėm me vendin e 5-tė. Garė shumė e mirė edhe pėr japonezin Kobajashi tė Zauberit dhe njė kthim po ashtu pozitiv pėr Kimi Raikonenin qė doli i 7-ti me Lotusin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2012, ora 11:29
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0