McLaren: Hamilton do pendohesh qė po ikėn
Martin Whitmarsh deklaroi se Lewis Hamilton do tė pendohet pėr vendimin e marrė: qė tė lėrė Vodafone McLaren-in sezonin e ardhshėm pėr Mercedesin, porse 27-vjeēari duhet tė jetojė me zgjedhjen e tij. Nė fakt, vetė Hamilton e ka mohuar njė gjė tė tillė, por Whitmarsh ėshtė i mendimit qė kampioni i botės nė 2008-ėn nuk ka pėr ta pranuar se ka gabuar me zgjedhjen e bėrė.

"Unė mendoj se do tė pendohet pėr vendimin. Qė tė bėsh njė zgjedhje duhet ta justifikosh, por ai nuk ka pėr tė dalė hapur duke thėnė se ata i ofruan mė shumė para apo gjithashtu se ka bėrė njė gabim tė rėndė. Unė gjykoj qė ai po mendon se ka bėrė njė gabim tė madh dhe do tė reflektojė ndoshta vitin e ardhshėm. Megjithatė kjo ēėshtje ka marrė fund dhe ka pėr tė jetuar me atė vendim", deklaroi Drejtori i Vodafone McLaren.

Uitmarsh gjithashtu zbuloi se ėshtė ende i pasigurt pėr prapaskenat e largimit tė pilotit. "Pėrgjigjja ėshtė e thjeshtė, as unė nuk e di. Unė respektoj vendimin e tij, por besoj se me ne ai do tė ishte mė mirė. Ne jemi ekip mė i fortė dhe synojmė t’i mundim vitin e ardhshėm. Hamiltonin e njoh qė kur ai ishte 11 vjeē dhe bashkė kemi punuar shumė kohė", pėrfundoi Whitmarsh. /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2012, ora 09:41
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit