Maldonado realizon kohėn mė tė mirė
Pastor Maldonado
Ne sesionin e dyte te provave te lira te vlefshme pėr ēmimin e madh te Gjermanisė ne Formula 1, Pastor Maldonado realizoi kohen me te shpejte ne gare.

Piloti venezuelian i Uilams kronometroi kohen 1 min 27 sek e 476 te mijtat ne njė sesion qe ashtu si ne mėngjes u kondicionua nga koha e keqe dhe ndėrprerjet. Pas krahėve te Maldonado u rendit Nico Rosberg ndėrsa i treti kampioni ne fuqi i botes Sebastian Vettel i Redu Bull.

Kohe e mire edhe pėr Serxhio Perez te Sauber dhe francezi Romain Grosjean i Lotus me pas emrat e mėdhenj te Formula 1 edhe ata ne 10 vendet e para si Jensson Baton i Mclaren Mark Veber dhe finlandezi i Lotus Kimi Raikonen.

Felipe Masa i Ferrarit u klasifikua ne vendin e 12 ndėrsa shoku i skuadrės Fernando Alonso i 20-i.

Sesioni i dyte i provave u mbyll me disa minuta me shume pėr shkak te incidentit te Mikael Shumaker.

Piloti gjerman u pėrplas me barrierat ne pėrpjekje pėr te pėrmirėsuar kohen e tij duke dėmtuar seriozisht mercedezin e tij e duke sjelle flamurin e kuq mbi pistėn e Hokenhaim. Provat zyrtare te ēmimit te madh te Gjermanisė ne Formula 1 do te zhvillohen te shtunėn ne orėn 14.
Shtuar më 20/07/2012, ora 19:00
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit