Lėvizja e shekullit pritet nė Formula 1, Hamilton te Ferrari?
Ferrari ka pranuar se ka bisduar me kampionin aktual tw Formula 1, Luis Hamilton pwr tiu bashkuar "kok kuqes" nw tw ardhmen saktwsisht nw vitin 2021.

Shefi ekzekutiv i Ferrari, Louis Carey Camilleri tha pėr media se Hamilton ka pasur "biseda" me kryetarin John Elkann.

"Ėshtė plotėsisht e parakohshme – ne do t’i shikojmė opsionet tona nė kohėn e duhur dhe do tė shohim se cila ėshtė mė sė miri", shtoi ai.

Hamilton, i cili ėshtė 35 vjeē dhe do tė garojė pėr tė barazuar rekordin e Schumacher me shtatė tituj nė vitin 2020, i vjen fundi i kontratės me Mercedes sezonin e ardhshėm.

Pėr mė tepėr, ditėve tė fundit ka pasur spekulime se Mercedes do tėrhiqej pėrfundimisht nga F1.
Shtuar më 04/02/2020, ora 09:53
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit