Panik nė Itali, shpėrthen vullkani gjigant

Vitin e kaluar, po nė tė njėjtin muaj, nė korrik, vullkani gjigant i Vezuvit nė Campania tė Italisė rrezikoi tė shpėrthente. Sipas shkencėtarėve, ky vullkan, i cili deri mė tani ėshtė menduar se k

Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.

 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%