Rosberg vazhdon dominimin, 3 fitore nė 3 gara (FOTO)

Nico Rosberg vazhdon tė dominojė nė Formula 1. Nė sezonin e ri piloti gjerman ka koleksionuar fitoren e tretė radhazi duke dominuar edhe nė garėn e ēmimit tė Madh tė Kinės qė ėshtė zhvilluar nė Shangai.

Rosberg e nisi garėn e sotme nga vendi i parė dhe e ruajti deri nė fund pozicionin, duke mos e rrezikuar vendin e tij pėr asnjė moment. Nė vendin e dytė u rendit Vettel, ndėrkohė qė Danil Kvyat mbylli podin pėr kėtė garė. Raikonen e mbylli i 5-ti, ndėrkohė qė Hamilton i 7-ti /albeu.com/
Shtuar më 17/04/2016, ora 09:45
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.