Hamilton niset i pari nė Monaco, Ferrari pėr "turp"
Lewis Hamilton do tė niset nga pole-position nė Ēmimin e Madh tė Monacos.

Anglezi i Mercedesit bėri gjithēka nė sesionin e tretė duke regjistruar njė xhiro tė shpejtė perfekte me kohėn 1 minutė 10 sekonda e 166 tė mijtat.

Hamilton mbajti pas shpatullave tė tij shokun e skuadrės Valteri Bottas, i cili ishte vetėm 86 tė mijtat e sekondit mė i ngadaltė se anglezi. Rradha e dytė e nisjes nė Principatė do tė kompletohet nga Max Verstappen dhe Sebastian Vettel qė kishin diferenca tė mėdha nė kohė me dy pilotėt e Mercedes.

Zhgėnjeu totalisht Charles Leclerc i cili u pėrplas me njė mur mbrojtės nė sesionin e parė tė provave tė lira dhe do tė niset nga vendi i 16-tė, nė njė garė ku renditja nė provat zyrtare vlen mė shuėm se nė ēdo pistė tjetėr pasi ėshtė thuajse e pamundur tė bėhen parakalime.

Shtuar më 26/05/2019, ora 09:47
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit