GP Belgjikė: Triumfon Ricciardo, Alonso i teti (FOTO LAJM)

Daniel Ricciardo fiton Ēmimin e Madh tė Belgjikės pasi dominoi gjysmėn e garės. Piloti i Red Bull ka lėnė pas Mercedesin e Nico Rosberg dhe Williamsin e Valtteri Bottas.

Vendi i katėrt pėr ferraristin Kimi Raikkonen, autor i njė gare shumė tė mirė.

Vetėm vendi i pestė pėr kampionin e Botės Sebastian Vettel, ndėrsa Alonso e mbylli garėn i teti pas Button.

Pėrsa i pėrket Lewis Hamilton, gara u mbyll shumė shpejt pas njė pėrplasje qė pati me shokun e skuadrės Nico Rosberg. /albeu.com/

Shtuar më 24/08/2014, ora 15:51
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit