7 herė kampion, Hamilton flet pėr suksesin nė Formula 1
Lewis Hamilton ka folur pėr aventurėn personale gjatė kėtij viti tė Formula 1, ku u shpall kampion bote pėr tė 7-n herė nė karrierėn e tij.

Kėtė sezon ai i ka pėrfunduar tė gjitha garat, duke mos u ngjitur nė podium vetėm nė 2 gara nga 14 tė zhvilluara deri mė tani. Ai nuk ėshtė tėrhequr nga asnjė garė.

“Mendoj se gjatė kėtij viti kam pilotuar nė nivelet maksimale. Kjo ėshtė diēka e natyrishme duke parė pėrvojėn dhe makinėn edhe pse asnjėherė nuk je i pėrkryer. Nga ana tjetėr, mendoj se koronavirus na dha mė shumė mundėsi e kohė pėr tė reflektuar nė gabimet tona”, tha Hamilton.

“Kėtė vit punova shumė te dobėsitė qė kam shfaqur gjatė vitit tė kaluar, sidomos nė provat zyrtare. Objektivi im ishte tė pėrmirėsohesha si nė provat zyrtare ashtu dhe nė garė dhe ia dola mbanė. Edhe vetė u befasova nga arritjet e mia kėtė vit. Kam menaxhaur mė mirė gomat, dialogoj mė shumė me skuadrėn etj”, tha Hamilton.
Shtuar më 24/11/2020, ora 17:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0