Hamilton zhvillon viziėn e parė te Mercedes
Luewis Hamilton bėn vizitėn e parė te skuaderia e tij e re e Mercedesme tė cilėn ka nėnshkruar njė kontratė 3-vjeēare nga e cila do tė pėrfitojė plot 60 milionė sterlina. Ndonėse kontrata e kampionit tė botės nė 2008-ėn me Vodafone McLaren skadon mė 31 dhjetor, dy rivalėt arritėn njė marrėveshje qė piloti tė fillojė punėn mė herėt me skuadrėn e re.

Siē raporton tabloidi britanik "The Sun", 27-vjeēari u takua nė fillim tė javės me inxhinierėt. Ish-bosi i Mercedesit, Norber Hug, konfirmoi se mes palėve u gjet njė akord qė Hamilton tė lirohej nga kufizimet kontrakuale.

"Lewis ka qenė nė fabrikė pėr tė parė ekipin dhe pėr tė pėrmbushur disa detyra, duke qenė se kemi morėm OKin me McLaren-in", tha Hug.

Deri nė janar nuk ėshtė planifikuar asnjė vizitė tjetėr. /albeu.com/Shtuar më 17/12/2012, ora 10:11
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit