Hamilton rezulton pozitiv me Covid-19, mungon nė Sakhir Grand Prix
Lewis Hamilton ėshtė i prekuri i radhės nga COVID-19.

Shoferi i Mercedesit nė analizat e fundit ka rezultuar pozitiv, andaj do humbas garėn Sakhir Grand Prix qė mbahet nė Bahrain.

Kampioni i shtatėfishtė i botės ka fituar 11 nga 15 garat e mbajtura kėtė vit, mirėpo iu bashkohet listės me dy shoferė tė tjerė qė rezultuan pozitiv dhe do humbin garėn.

Lajm i mirė pėr Hamiltonin ėshtė qė ky test pozitiv doli nė kohėn kur ai ėshtė shpallur kampion matematikisht. Ai kryeson me 332 pikė tė tubuara, ndjekur nga Valtteri Bottas qė ėshtė shumė prapa me 201 pikė.
Shtuar më 01/12/2020, ora 09:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0