Hamilton niset i pari nė pistėn e Hungarisė
Lewis Hamilton
Piloti i McLaren, Lewis Hamilton do tė niset nė Pole Position nė garėn pėr Ēmimin e Madh tė Hungarisė, i cila do tė zhvillohet tė dielėn.

Ai shėnoi kohėn mė tė mirė, 1 minutė e 20 sekonda duke triumfuar nė provat zyrtare.

Pas Hamilton i dyti do tė niset piloti i Lotus, Romain Grosjean ndėrsa pas tij ai i Red Bull, Sebastian Vettel. Nga vendi i katėrt do tė niset piloti i McLarenit, Jenson Button ndėrsa pas tij piloti tjetėr i Lotusit, Kimi Raikkonen.

Ndėrkohė pilotėt e Ferrarit, Fernando Alonso dhe Felipe Massa kanė treguar paraqitje tė dobėt, duke u renditur nė vendin e gjashtė pėrkatėsisht nė tė shtatin. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2012, ora 19:40
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit