Hamilton mposht Ferrarin nė shtėpi, fiton Ēmimin e Madh tė Italisė
Lewis Hamilton ka fituar Ēmimin e Madh tė Italisė pasi la pas Ferrarin pikėrisht nė shtėpinė e kėsaj makine italiane.

Piloti britanik i Mercedesit triumfoi duke u nisur nga vendi i tretė, nė njė garė ku nuk shihej si favorit pėr shkak se vija e parė e nisjes ishte “pushtuar” nga makinat e kuqe.

Por, nė kthesat e para, Vettel u rrotullua nė pistė pas njė prekjeje pikėrisht me britanikun, duke u detyruar qė tė rekuperonte nga vendi i 18.

Nė fund, pilotėt e Ferrarit pėrfunduan nė vendin e dytė dhe tė katėrt, me Raikkonen nė podium dhe Vettel qė nuk arriti tė ngjitej atje.
Shtuar më 02/09/2018, ora 17:14
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit