Hamilton i qetėson tė gjithė: Po rri nė karantinė por nuk jam i infektuar me koronavirus
Kampioni i Botės nė Formula 1, Lewis Hamilton ishte i pari qė u kėrkoi organizatorėve tė kėtij sporti qė tė anulojnė garėn hapėse tė sezonit pėr shkak tė koronavirusit, ndėrsa sė fundi ėshtė folur shumė se edhe ai vetė ėshtė prekur nga Covid-19.

Megjithatė piloti britanik ka komunikuar me fansat nėpėrmjet Instagramit, ku ndėr tė tjera u ka thėnė se nuk ėshtė prekur nga virusi qė po tmerron botėn mbarė dhe se vetėm sa ėshtė vetė-karantinuar pėr 14 ditė, sipas udhėzimeve qė ka marrė.

"Kohėt e fundit kam dėgjuar shumė gjėra, se unė jam pozitiv ndaj Covid-19, pasi kėshtu kanė rezultuar edhe personat qė unė kam takuar gjatė kėtyre ditėve, si aktori Idriz Elba. Ėshtė e vėrtetė qė i kam takuar kėta njerėz, por nuk jam i prekur nga koronavirusi. Thjesht po qėndroj nė karantinė pėr 14 ditė, sipas udhėzimeve tė autoriteteve mjekėsore", tha Hamilton.
Shtuar më 21/03/2020, ora 23:12
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0