Hamilton i pandalshėm, Mercedes thyen rekordin e Schumacher te Ferrari
Lewis Hamilton fitoi Grand Prix Emilia Romagna nė Formula 1 nė Imola. Kampioni nė fuqi, me njė Mercedes, i parapriu shokut tė tij tė skuadrės!

Mercedes ėshtė Kampion Bote i Konstruktorėve pėr tė shtatėn herė radhazi. Vendi i tretė pėr Renault tė Daniel Ricciardo qė i parapriu Alpha Tauri tė Daniil Kvyat.

Pozicioni i pestė pėr Ferrarin e Charles Leclerc, pėrpara Racing Point tė Sergio Perez, dy McLarens tė Carlos Sainz dhe Lando Norris dhe mė pas dy Alfa Romeo Racing tė drejtuar nga Kimi Raikkonen dhe Antonio Giovinazzi.

Vetėm njė vend i trembėdhjetė pėr Sebastian Vettel. Duke marrė nė shtėpi trofeun e shtatė tė konstruktorėve me radhė, Mercedes theu rekordin e Michael Schumacher Ferrari me gjashtė tituj radhazi.

Shtuar më 01/11/2020, ora 16:40
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0