Hamilton i jep merita tė gjithėve pėr triumfin e arritur
Pak ditė para garės sė fundit tė Formula 1 pėr sezonin e Vitit 2017 qė do tė zhvillohet nė Abu Dhabi nė 26 nėntor, skuadra e Mercedesit e shpallur kampione pėr konstruktorė dhe pilotė ka festuar bashkė me pilotin e saj anglezin Lewis Hamilton qė renditi nė palmaresin e tij titullin e katėrt Botėror . Hamilton, bashkė me drejtorin ekzekutiv Toto Wolff dhe presidentin e nderit Niki Lauda kanė festuar sukesin e arritur bashkė me skuadrėn nė zyrat qėndrore tė Mercedes nė Brackley tė Anglisė.

“Sot ėshtė dita qė tė gjithė ne tė festojme tė ndihemi krenarė pėr arritjet e mėdha qė kėmi shėnur tė gjithė bashkė, gjė qė se kanė bėrė skuadra tė tjera. Dua tju falenderoj tė gjithėve, qė mė ndihmuat tė realizoj ėndrrėn time. Pa ju asgjė nuk dot tė kishte qėnė e mundur.Pėr mua ky ka qėnė kampionati mė i bukur.Mė gjithė vėshtirėsitė qė hasėm, sėrish ja dolėm qė tė triumfojnė kjo na bėn njė skuadėr tė madhe.

Mė pas edhe Toto Wolf bėri falenderimet e tij pėr tė gjithė stafin tė cilėt i quajti bashkėpuntorėt mė tė mirė nė karrierė dhe se ishte i lumtur qė kishte marrė drejtimin e kėsaj skuadre nė vitin 2012. Nga ana tjetėr presidenti i nderit ish piloti i Formula 1, Niki Lauda, figurė pretigjioze ė ketij sporti, gjithashtu shprehu gjithė adrmimin e tij pėr Lewis Hamilton dhe stafin e Mercedes qė realizuan njė kampionat tė vėshtirė por pa u dorėzuar dhe duke triumfuar. /Albeu.com/
Shtuar më 23/11/2017, ora 09:54
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit