Hamilton fitues i ēmimin tė madh tė Italisė
Piloti britanik i McLaren Mercedes, Lewis Hamilton ėshtė fituesi i ēmimit tė madh tė Italisė, tė zhvilluar sot nė Monza.

Hamilton arriti tė triumfoje pas njė gare ku mbizotėroi gjatė gjithė kohės.

Pas Hamilton u rėnditėn Perez te Sauber dhe pas tij, Fernando Alonso, i cili shfaqi njė garė shumė emocionuese spanjolli arriti tė renditet i treti, nė njė gare qė e nisi nga vendi i 10-tė.

Pavarėsisht faktit qė ai sot nuk i rėndit i pari, me pikėt e grumbulluara deri mė tani, Alonso ėshtė shumė pranė fitores sė kampionatit botėror te “Formula 1”.

Alonso kryeson kėtė kampionat me 179 pikė, para Hamilton i cili ka 142 ndėrsa i treti ėshtė Raikkonen me 141 pikė.
Shtuar më 09/09/2012, ora 17:52
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit