Hamilton dėshiron fitoren nė garėn e fundit tė Formula 1
Lewis Hamilton nuk e fsheh optimizmin pėr dy garat e fundit tė Botėrorit tė Formula 1. Kėtė fundjavė do tė garohet nė pistėn Jas Marina tė Abu Dabi ku synimi kryesor i pilotit tė McLaren ėshtė qė tė ngjitet nė majėn e podit.

"Nė Jas Marina kam kujtime shumė tė kėndshme. Nė 2009, garėn kėtu e nisa nga pole-position dhe e ruajta vendin e parė deri nė momentin kur pata probleme me frenat. Nė 2010 u rendita nė vendin e dytė, por realizova xhiron mė tė shpejtė. Kėtė vit do tė kėrkojmė qė ta fitoj me cdo kusht”, u shpreh entuziast kampioni britanik i Formula 1.

Pista e Abu Dabit i pėrshtatet shumė makinės McLaren dhe kjo e bėn mė optimist Hamilton pėr njė fitore nė garėn e fundit pėr kėtė sezon. /albeu.com/
Shtuar më 10/11/2011, ora 15:39
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit