Gjenerata e fenomenėve tė 1987-ės (FOTO LAJM)

Lionel Messi - futboll
Lionel Messi dhe Sebastian Vettel me shumė mundėsi janė dy gjenitė e sportit pėr Shekullin XXI. Argjentinasi dhe gjermani kanė qėnė mė tė mirėt vitet e fundit, duke fituar 4 "Topa tė Artė" rradhazi dhe 4 tituj kampion nė Formula 1.

Dhe pėrveēse tė dy kanė lindur nė vitin 1987, qė tė dy e kanė nisur lavdinė e tyre pothuajse nė tė njėjtėn moshė. Leo mbėrriti nė "La Masia" nė moshėn 13-vjeēare, ndėrsa Vettel u shpall kampion i Gjermanisė dhe Europės nė garat karting nė moshėn 14-vjeēare. Tė dy janė fenomenė: njėri nė futboll e tjetri nė garat me makina.

Njė tjetėr koeēidencė vjen edhe nė vitin 2005, kur tė dy ishin rreth 18-vjeē. Piloti gjerman fitoi Formula 3, duke hedhur hapin e sigurtė drejt Formula 1, ndėrsa Lionel Messi fitoi Golden Boy.

Por ka edhe yje tė tjerė tė njohur tė sportit qė kanė lindur nė vitin 1987. Pėr mė shumė shikoni foto-galerinė e mėsipėrme. /albeu.com/
Shtuar më 30/10/2013, ora 19:18
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0