Gjendja shėndetėsore e Michael Schumacher, dalin detaje tė reja (FOTO LAJM)

Nė vitin 2013 ylli i "Formula 1", Michael Schumacher, pėsoi njė aksident tė rėndė duke bėrė ski.

Nga ai moment ai ra nė gjendje koma dhe familjarėt kanė preferuar tė mos japin asnjė detaj qė lidhet me shėndetin e tij.

Megjithatė sė fundmi mediat franceze kanė zbuluar disa informacione dhe duket se Michael vazhdon tė jetė gjallė, por nė gjendje tė rėnduar.

Ai ėshtė zhvendosur pėr nė Paris nė spitalin e njohur, Georges-Pompidou pėr tė marrė shėrbimin e kirurgjisė kardiovaskulare.

Kampioni i botės i F1 mėsohet se do tė marrė njė trajtim eksperimental, drejtuar nga Philippe Menasche, qė bazohet tek "infuzioni i qelizave burimore qė ndodhen nė organizėm pėr tė arritur njė veprim sistematik anti-inflamator, nė tė gjithė organizmin."
Shtuar më 10/09/2019, ora 14:23
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0