Rosberg siguron pole position, Hamilton pėrfundon jashtė piste (FOTO-LAJM)

Nico Rosberg regjistroi pole position numėr 5 pėr kėtė sezon.
Nė provat zyrtare pėr Ēmimin e Madh tė Gjermanisė, gjermani u tregua zot shtėpie nė pistėn e Hoffenhemit, duke lėnė pas pilotėt e Williams, Valtteri Bottas dhe Felipe Massa.

Pėr Hamilton nuk ishte njė ditė e mirė pasi ai pėsoi njė aksident por pa pasoja. Nė garėn qė do tė zhvillohet nesėr
Sebastian Vettel me Red Bullin e tij do tė niset nga vendi i gjashtė ndėrsa Fernado Alonso me Ferrarin nga vendi i shtatė.
Shtuar më 19/07/2014, ora 16:38
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit