Renault prezanton bishėn e re njėvendėshe (FOTO LAJM)

“Renault” ėshtė skuadra e fundit qė ka zyrtarizuar mdelin e makinės sė re pėr sezonin e ri tė Formula 1.

Me emrin “RS18” njėvendėshja e dyshes Nico Hulkenberg dhe Carlos Sainz. Pėr tė parin bėhet fjalė pėr njė rikonfirmim, ndėrsa pėr spanjollin pėr njė fillim tė ri, pasi kaloi nė fund tė sezonit tė 2017 nga Toro Rosso te skuadra e Enstone. Ceremonia e prezantimit, ashtu sikurse u veprua edhe nga skuadrat e tjera, u zhvillua online. Nė krahasim me makinėn e vitit tė kaluar, vihet re ngjyra e verdhė mė e fortė si dhe theksimi i kontureve tė zeza. Ajo qė bie nė sy ėshtė sigurisht prania e sistemit Halo, teksa mungojnė krahėt nė formė T-je tė sezonit tė kaluar.

Pas zbulimit tė saj Drejtori Teknik, Cyril Abiteboul, theksoi dhe objektivat kryesorė tė “Renault”.

“Synimi ynė parėsor ėshtė tė evidentojmė progresin e bėrė nė tė gjitha drejtimet. Gjithēka duhet tė pėrmirėsohet dhe ne duhet tė vazhdojmė tė rritemi. Fatmirėsisht, kemi edhe dy pilotė shumė tė talentuar dhe ambiciozė. Sezonin e kaluar Nico na dha pikėrisht atė qė kishim nėvojė, eksperiencėn, dijet dhe kapacitenin e tij. Carlos, nga ana tjetėr, ka sjellė diēka tė re nė skuadėr.” tha Cyril Abiteboul. /albeu.com/Shtuar më 21/02/2018, ora 14:24
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit