Vendi dhe mėnyra si u aksidentua Schumacher (FOTO LAJM)

Janė zbuluar detajet se si ka ndodhur sot aksidenti me ski i legjendės sė Formula 1, Michael Schumacher. Ish piloti gjerman ndodhej nė Alpet Franceze, pikėrisht nė Meribel dhe gjendej nė pistė bashkė me gruan dhe dy fėmijėt e tij. Schumacher nė lėshim kishte tė vėnė mbi kokė edhe helmetėn dhe pajisjet e nevojshme. Pasi u lėshua nė njė zonė tė thepisur, njė shkurre e dalur mbi borė thuhet se ka bėrė tė humbasė kontrollin.

Pas rrėzimit ai ra nė njė shkėmb tė thepisur, ndėrsa helmeta e tij nė rrėzim i kishte ikur paksa nga koka duke bėrė qė koka tė goditet mė shkėmb. Ai ka humbur vetėdijen dhe ėshtė dėrguar nė spital me helikopter.

Schumacher ėshtė dėrguar nė qytetin e Grenoble ku gjendja e tij, sipas tij ėshtė tejet kritike pėr jetėn pas njė goditjeje cerebrale qė ka pėsuar nė tru. /albeu.com/
Shtuar më 30/12/2013, ora 16:00
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit