Lewis Hamilton, besimtar i devotshėm (FOTO LAJM)

Ai thotė se talenti i tij pėr tė garuar nė kompeticionet e Formula 1 rrjedh direkt nga Zoti. Mesa duket, pėr Lewis Hamilton mėnyra mė e mirė pėr tė falenderuar Zotin pėr kėtė ishte tė tatuonte njė kryq tė madh nė kurrizin e tij.

Ylli i Formula 1 e tregoi tatuazhin e madh teksa ishte me pushime nė Malibu tė Kalifornisė, bashkė me tė dashurėn, kėngėtaren Nicole Scherzinger.

Hamilton, i krishterė dhe njė ndjekės i rregullt i kishės, ka gjithashtu imazhin e njė ėngjėlli nė parakrahun e tij tė djathtė dhe njė tė Shėn Mėrisė e Jezu Krishtit nė pjesėn e sipėrme tė krahut.

Ndėrsa mbi kryqin e madh tė tatuuar nė kurriz shkruhet "Still I Rise" (unė ngrihem sėrish).

Fraza ėshtė titulli i njė poeme tė famshme e poetes afro-amerikane Maya Angelou. Megjithatė, pėr Hamilton ajo mund tė jetė mė familjare pasi ėshtė titulli i njė kėnge tė reperit mysliman, Tupac Shakur. /albeu.com/

Shtuar më 07/05/2013, ora 15:11
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit