F1, Vettel pole-position nė Kore (FOTO LAJM)

Sebastian Vettel ka fituar pole-position me kohėn 1:38:683 dhe do tė niset i pari ditėn e dielė nė Cmimin e Madh tė Koresė. Gjermani i Red Bullit ka lėnė pas Lewis Hamilton (Mercedes) dhe shokun e tij tė skuadrės, Mark Webber.

Koha e katėrt mė e mirė u regjistrua nga Romain Grosjean (Lotus), ndėrsa Mercedesi tjetėr me Nico Rosberg pėrfundoi nė vendin e pestė.

Nė vend tė gjashtė dhe tė shtatė ferraristėt Fernando Alonso dhe Felipe Massa. Gjithsesi, Grosjean, Rosberg, Alonso dhe Massa do tė nisen tė dielėn njė pozicion mė lart pasi Webber ėshtė ndėshkuar me 10 pozicione zbritje nė nisje pasi nė garėn e kaluar bėri xhiron e fundit mbi Ferrarin e shokut tė tij Alonso. /albeu.com/

Ja kohėt e provave zyrtare tė Cmimit tė Madh tė Koresė sė Jugut:

(Mark Webber do tė niset nga vendi i 13 pėr shkak tė nje penalltie prej 10 vendesh)

Sebastian Vettel 1:38.683
Lewis Hamilton 1:38.574
Romain Grosjean 1:39.065
Nico Rosberg 1:38.418
Fernando Alonso 1:38.520
Felipe Massa 1:38.884
Nico Hulkenberg 1:38.427
Esteban Gutiérrez 1:38.725
Kimi Raikkönen 1:38.341
Sergio Pérez 1:39.049
Jenson Button 1:38.882
Daniel Ricciardo 1:38.525

Shtuar më 05/10/2013, ora 10:32
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit