F1, Bianchi nė gjendje kome nė spital (FOTO LAJM)

Piloti francez i Marussias ėshtė nė gjendje kome, pas incidentit tė ndodhur gjatė garės sė sotme nė Suzuka tė Japonisė. Megjithatė, burime nga spitali bėjnė me dije se ai nuk ka ndalur frymėmarrjen nė mėnyrė tė pavarur.

Ndėrsa i ati i tij citohet tė ketė njoftuar se Jules do tė operohet nga mjekėt e spitalit ku ėshtė dėrguar.

Jules Bianchi humbi kontrollin e makinės sė tij dhe u pėrplas me njė vinē qė po largonte makinėn e Adrian Sutil, tė aksidentuar pak ēaste mė parė. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2014, ora 13:15
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0