ZYRTARE/ Pėr shkak tė koronavirusit, F1 do tė luhet me dyer tė mbyllura
Coronavirusi tashmė po afekton edhe garat e Formula 1.

Me Grand Prixin e Bahrain qė po afron dhe me Coronavirusin nė pėrhapje e sipėr, gara do tė zhvillohet me dyert e mbyllura.

Bahrain ka lėshuar njė komunikatė ku ka bėrė tė ditur se gara do tė jetė njė eveniment qė mund tė pėrcillet vetėm nė televizion.

Njė nga arsyetimet ishte se masat strikte tė ndėrmarra kundėr Coronavirusit (Covid-19) do tė thyheshin nėse mijėra tifozė tė F1 do tė vizitonin vendin pėr kėtė garė.

Evenimente tė shumta edhe nė futboll, basketboll, hokej e sporte tė ndryshme janė zhvilluar pa praninė e tifozėve.
Shtuar më 08/03/2020, ora 09:43
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit