Virusi "Korona" rrezikon nisjen e sezonit nė F1
Virusi “Korona” ka vėnė nė rrezik fillimin e kėtij sezoni tė Formula 1.

Sipas tė pėrditshmes gjermane “Bild”, situata kaotike ka bėrė qė tė diskutohet anulimi i garave tė Bahrejn mė 22 mars dhe Vietnam mė 5 prill.

Edhe gara hapėse e sezonit, ajo e 15 marsit nė Australi, nuk ėshtė e sigurt se mund tė zhvillohet nėse ka ndryshime kaq tė mėdha nė kalendar. Bahreini ka vendosur bllokimin e tė gjitha fluturimeve nga Emiratet Arabe kėtė tė martė.

As nga Singapori nuk ėshtė e mundur qė tė udhėtohet drejt kėtij vendi ku shumė shpejt planifikohet tė zhvillohet njė prej garave. Ajo ėshtė marrė si masė parandaluese pėr pėrhapjen e virusit pėr popullatėn e Bahrejnit, por pėrplaset me udhėtimin qė kryejnė ekipet pėr tė shkuar atje pėr garėn. Thuajse tė gjitha skuadrat udhėtojnė tranzit nga Singapori apo nga Dubai pėr tė shkuar nė Bahrejnkėtė pjesė tė vitit.
Shtuar më 26/02/2020, ora 21:17
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit