Vettel triumfon nė Brazil, lė mbrapa Bottas dhe Raikonen (FOTO LAJM)

Sebastian Vettel ka fituar nė Ēmimin e Parė tė Interlagos sė Brazilit me Bottas dhe Raikkonen qė do ta shoqėrojnė nė podium pilotin gjerman.

Ishte njė garė e bukur pėr t’u parė nė Brazilin e largėt me garėn qė filloi nė orėn 17:00.

Vettel, nė mungesėn e tashmė kampionit tė botės nuk e ka pasur shumė tė vėshtirė pėr tė fituar garėn me pilotin e dytė tė Mercedes dhe Ferrari qė renditen pas tij.

Hamilton ka bėrė njė garė fantastike duke rikuperuar shumė pozicione qė nė fillim dhe duke u gjendur i pari njė moment kur tė gjithė kryen pit stopet e para teksa ai qėndroi nė pistė pėr tė pėrfituar sa mė shumė sekonda.

Ndėrkohė vazhdonte tė kryente xhirot mė tė shpejta nė fushė dhe si pasojė nė xhirot e fundit ai i ishte afrua ndjeshėm makinave tė para, por nė fund u pozicionua vetėm i katėrti. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2017, ora 19:15
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit