Vettel sulmon Alonson dhe Hamiltonin
Sebastian Vettel i ėshtė kundėrpėrgjigjur Fernando Alonsos dhe Lewis Hamiltonit duke thėnė shumė qartė: "Nuk mė intereson se ēfarė mendoni ju pėr mua!"

Piloti i Red Bull ka pėrshtypjen se nuk respektohet sa duhet nga kundėrshtarėt e tij, tė cilėt gjithmonė shprehen se merita e titujve tė gjermanit ėshtė e shpejtėsisė dhe perfeksionit tė makinės qė ka nė dispozicion.

"Kam fituar tre tituj kampion dhe nuk mė intereson mendimi i tė tjerėve. Por, nuk mendoj se jam mė i miri sepse nėse do tė mendoja kėtė, do tė ishte fillimi i fundit", theksoi Vettel.

"Unė i respektoj shumė kundėrshtarėt e mi. Lewis dhe Fernando janė shumė tė talentuar dhe tė zgjuar. Nuk kam asnjė problem ta pranoj kėtė", shtoi 25-vjeēari, i cili nė Ēmimin e Madh tė Britanisė sė Madhe do tė kėrkojė fitoren e tij tė 30 nė Formula 1. /albeu.com/
Shtuar më 28/06/2013, ora 10:29
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0