Vettel sinjale pėr largim Ferrarit: Kemi humbur ritmin
Sebastian Vettel tregoi vlerat e tij qė nė garėn e parė tė Formulės 1. Gjermani triumfoi nė Ēmimin e Madh tė Australisė duke mposhtur rivalin kryesor pėr titull, kampionin nė fuqi Leėis Hamilton.

Por sukesi mesa duket nuk ėshtė gjithēka pėr tė. Ai pavarėsisht suksesit nė Melbourne nuk ėshtė plotėsisht i kėnaqur me performancėn e njėvėndėshes sė tij.

“Akoma nuk jam pėrshtatur me makinėn, nėse nuk po provoj ato ndjesi qė kam nevojė atėherė situata ndėrlikohet. Vitin e kaluar nė kėtė periudhė kishim mė shumė ritėm, mendoj se Ferrari ka potencial tė pakufijshėm.”

Vettel nuk ka ende besim tė plotė tek Ferrari i tij.

“Detyra jonė ėshtė tė zgjidhim problemet qė kemi, por tė them tė drejtėn do kisha dėshirė qė tė isha nė njė situatė mė tė mirė me Ferrarin tim. Nėse ti ke besim tek makina nuk mendon dy herė dhe vetėm i jep gaz, ndėrsa unė nuk e kam ende kėtė besim. Duhet njė makinė e pėrsosur pėr tė luftuar me Hamilton”.

Sebastian Vettel iu bashku nė vitin 2015 Ferrarit dhe ėshtė nė kėrkim tė trofeut tė parė me skuadrėn nga Maranello./albeu.com/
Shtuar më 29/03/2018, ora 17:16
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit