Vettel nuk dorėzohet: Me Ferrarin, gjithcka ėshtė e mundur!
Sebastian Vettel ėshtė nė ndjekje tė Hamilton, me Ferrarin i tij qė nė pistėn japoneze tė Suzukas nuk ka shėnuar njė fitore qė nė vitin 2004. 34 pikė ėshtė diferenca mes gjermanit dhe anglezit, por shifrat janė bėrė pėr t’u thyer.

“Shanset pėr t’u ngjitur dhe pėr tė fituar titullin janė reale por ato duhen kapur nė momentin e duhur. Ėshtė shumė i rėndėsishėm fakti qė morėm sėrish konfirmimin nga Maranello qė makina ėshtė totalisht ok. Gjithashtu kemi analizuar edhe problemet teknike qė hasėm nė Malajzi duke marrė pėrgjigjet qė na nevojiteshin e qė do tė evitojnė pėrsėritjen e tyre." tha 30 vjecari Vettel.

“Qėndrojmė pas krahėve tė Mercedes dhe duhet tė rikuperojmė shumė pikė, ky ėshtė objektivi ynė rikuperimi nuk ka rėndėsi se si. Me ferrarin gjithshka ėshtė e mudur!” deklaroi ai.

Pista e Suzukas ndryshon nga ajo e Singaporit dhe Malajzisė duke u konsideruar si njė nga pistat mė spektakolare dhe teknike, me kthesa tė njėpasnjėshme ku parakalimet gjithnjė kanė qėnė mjaft tė vėshtira gjithsesi, kjo nuk do ta ndalė Sebastian Vettel tė provojė ta cojė njėvendeshen e tij nė krye tė saj pėr herė tė parė pas kaq shumė vitesh. /albeu.com/
Shtuar më 05/10/2017, ora 16:27
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0