U aksidentua njė javė mė parė, Fernando Alonso lė spitalin
Fernando Alonso ka dalė nga spitali i Bernit, njė pasi u aksidentua.

Alonso u godit nga njė makinė, taksa ishte duke ecur me biēikletė.

Austriaku u dėrgua nė njė spital rajonal, ku mė pas u vlerėsua gjendja e tij dhe u nis pėr nė spitalin e kryeqytetit zviceran, Bernit.

Fotografitė e "Mediaset" tregojnė spanjollin e shoqėruar nga njė punėtor medicinal, pa ndonjė shenjė tė aksidentit nė fytyrė, ku u tha se pati ndėrhyrjen.

Ai pritet tė rikuperohet pėr disa javė ku nofulla e tij do tė rikuperohet, nė mėnyrė qė ai tė jetė gati pėr mars nė Bahrain Grand PRix.

Doktorėt i kishin sugjeruar njė pushim deri nė mes tė marsit, por Alonso dėshiron tė rikthehet sa mė parė nė pistė, ku ai ka marrė dritėn e gjelbėr por do tė veshė njė helmetė speciale.
Shtuar më 15/02/2021, ora 14:50
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0