STATISTIKĖ / Hamilton barazon trofetė me Vettel


Lewis Hamilton ka triumfuar nė Formula 1, duke fituar titullin e katėrt nė karrierė.

Lewis Hamilton i Mercedesit ka siguruar sot titullin e katėrt nė Formula 1, duke barazuar me tituj rivalin e tij tė drejtpėrdrejtė nė vitet e fundit Sebastian Vettelin e Ferrarit.

Hamilton tani ėshtė nė top-pesėshe sa i pėrket titujve tė fituar nė histori tė kėsaj gare.

I pari mbetet legjenda Michael Schumacher i cili ka shtatė titujfituar, ndėrsa pas tij vijnė Juan Manuel Fangio nga Argjentina me pesė dhe Alain Prost i Francės me katėr. /albeu.com/
Shtuar më 29/10/2017, ora 23:20
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit