Spa, pole-position pėr Hamilton
Lewis Hamilton regjistroi kohėn mė tė mirė nė provat zyrtare tė Cmimit tė Madh tė Belgjikės dhe tė dielėn do tė niset nga vendi i parė nė Spa-Francorchamps.

Britaniku i Mercedes (2:01.012) la pas Sebastian Vettel (2:01.200) dhe Mark Webber (2:01.325) me Red Bull. Ky ėshtė pole-position i katėrt radhazi pėr Hamilton.

Provat zyrtare u zhvilluan nė njė mot tė paqėndrueshėm. Ferrari gaboi strategjinė nė kualifikueset e treta dhe dy pilotėt e saj do tė nisen nga vendi i nėntė (Alonso) dhe i dhjetė (Massa). /albeu.com/

Ja renditja e 10 pilotėve tė parė nė provat zyrtare tė Cmimit tė Madh tė Belgjikės:


1. Lewis Hamilton (Mercedes)

2. Sebastian Vettel (Red Bull)

3. Mark Webber (Red Bull)

4. Nico Rosberg (Mercedes)

5. Paul Di Resta (Force India)

6.Jenso Button (McLaren)

7. Romain Grosjean (Lotus)

8. Kimi Raikkonen (Lotus)

9. Fernando Alonso (Ferrari)

10. Felipe Massa (Ferrari)
Shtuar më 24/08/2013, ora 16:30
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0