Shenjė presioni, Ferrari dhe Mercedesi prezantojnė makinat nė tė njėjtėn ditė
Formula 1 duket se nuk ėshtė e rėndėsishme vetėm tė kalosh i pari vijėn e finishit, por edhe ta bėsh para tė tjerėve prezantimin e makinės pėr sezonin e ri.

Ferrari nė kėtė aspekt, ėshtė para rivalėve, sepse e komunikoi qė mė 18 dhjetor se mė 22 janar do tė zbulohet “Kukėkuqja” e re.

Dhe pikėrisht sot, vetėm katėr ditė para kėtij prezantimi, edhe Mercedesi ka njoftuar se nė tė njėjtėn datė, pra mė 22 janar, do tė prezantojė makinėn e 2018-ės. Tė paktėn ceremonitė pėrkatėse nuk do tė jenė nė tė njėjtin orar. Njė ditė mė pas, mė 23 janar do tė jetė radha e McLarenit pėr tė prezantuar makinėn e re. Botėroi i Formula 1 nė 2018-ėn tashmė ka nisur./albeu.com/

Shtuar më 18/01/2018, ora 16:56
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit