Shefi i Mercedezit: Fitoret vijnė falė aftėsive tė njerėzve dhe burimeve qė kemi ndėrtuar kėto vjet
Shefi i skuadrės sė Mercedesit nė Formula 1, Toto Wolff i cilėsoi si tė ngjashme dhe po kaq ekzaltuese fitoret e titujve pėr pilotė dhe konstruktorė kėtė vit, po aq sa ato nė vitin 2014
Sezoni qė sapo u mbyll shėnjoi pėr herė tė pėr mbrojtjen e titujve pėr pilotė dhe konstruktorė nga njė skuadėr, me gjermanėt qė prevaluan pavarėsisht rivalitetit me Ferrarin.

Mercedesi regjistroi suksesin e dyfishtė nė startin e epokės V6 turbo hibride dhe e pėrsėriti nė 3 vjet. “Ishte shumė kėnaqėsi pėr ne tė ishim para tė tjerėve nė thuajse ēdo garė.

“Fitorja e titullit tė 2017 pėr mua ėshtė thuajse e njėjtė me 2014. Asokohe kishte rėndėsi sepse nuk e kishim arritur asnjėherė, por fitorja nė kėtė vit me gjithė ndryshimet nė rregullore ishte provė qė projekti ynė funksionon”, tha shefi i Mercedesit.

Toto Wolff beson se sukseset janė fryt i bazave tė hedhura nė vitin 2010, kur trashėguan gjithēka nga Brown GP.

“Fitoret vijnė falė aftėsive tė njerėzve dhe burimeve qė kemi ndėrtuar kėto vjet. Kėtu, veē financave, nėnkuptoj aftėsitė teknike dhe njerėzit qė kemi”, tha shefi i Mercedesit.
Shtuar më 20/12/2017, ora 19:54
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit