Sėrish Mercedes, Hamilton triumfon nė Singapor
Lewis Hamilton ka fituar Cmimin e Madh tė Singaporit dhe nė tė njėjtėn kohė ka marrė kryesimin e renditjes sė pėrgjithshme tė pilotėve nė Botėrorin e Formulės 1 pas braktisjes sė garės nga gjermani Nico Rosbergxhiron e 14.

Britaniku i Mercedesit ka lėnė pas nė njė garė spektakolare dhe shumė tė luftuar dy pilotėt e Red Bullit: Sebastian Vettel dhe Daniel Ricciardo.

Me kėtė fitore Hamiltoni arrin kuotėn e 241 pikėve, ndėrsa Rosberg mbetet nė kuotėn e 238 pikėve. Gjermani nuk u nis dot nė xhiron e formacionit pėr shkak tė njė problemi me marshet e pėr kėtė arsye u detyrua ta niste garėn nga bokset. Nė xhiron e 14, sėrish pėr shkak tė problemeve me marshet, Rosberg tėrhiqet nga gara.

Safety Car prishi strategjinė e Ferrarit nė kėtė garė. Vetėm nė vend tė katėrt Fernando Alonso, ndėrsa Kimi Raikkonen me Ferrarin tjetėr pėrfundon garėn nė vendin e tetė. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 16:22
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit