Sebastian Vettel fiton garėn nė Bahren, Hamilton nė podium (VIDEO)

Sebastian Vettel ia ka dalė tė fitojė edhe garėn e Bahreinit. Gjermani ka qėndruar brenda pritshmėrive pasi ėshtė nisur nga vija e parė. Pėr Vetel ka edhe njė rekord. Ai regjistronte nė Bahrein garėn e 200-tė personale duke u bėrė pilot i 18-tė qė arrin kėtė shifėr.

Shoku i tij i skuadrės ėshtė tėrhequr nga gara pas incidentit nė bokse ku ai theu kėmben e njė mekaniku pasi u nis mė shpejt se ē’duhej nga pit-stop. Rrjedhimisht goma nuk u montua mirė dhe finlandezi u detyrua ta linte pėrgjysmė garėn, pasi dėmtoi edhe mekanikun e skuadrės sė tij.

Hamilton ngjitet nė podium pasi u nis 9-ti dhe e pėrfundoj i 3-ti garėn. Vendi i dytė pėr Valteri Botas qė arriti ta kryesonte garėn pėr pak kohė kur Vetel u fut nė bokse nė xhiron e 19-tė.
Pas kėsaj gare kryeson Vetel me 50 pikė , ndjek Hamilton em 33 dhe vendin e tretė e mban Botas me 22 pikė. /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2018, ora 20:20
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit