Rosberg "tradhėton" skuadrėn, zbulon Mercedes-in para kohe
Nico Rosberg zbuloi Mercedesin e ri W04 dy orė pėrpara nga ēfarė ishte programuar prej skuderisė. Piloti gjerman postoi nė profilin e tij nė Twitter njė foto tė tij me makinėn e re nė Jerez Spanjė, pistė ku nga 5-8 shkurti do tė zhvillohen testet e para tė makinave. Saktėsisht prezantimi ishte planifikuar pėr 13:30, por makina tashmė ishte zbuluar… Ndėrsa Hamilton ka postuar njė video nė internet me makinėn e re.

Botėrorin e kaluar Mercedesi pati njė sezon zhgėnjyes, edhe pse arriti fitoren e parė dhe tė vetme me Nico Rosberg nė Ēmimin e Madh tė Kinės (e treta nė kalendar).

"2013 shėnon fillimin e njė epoke tė dytė pėr stafin e "Shigjetave tė Argjendta". Ristrukturimi qė bėmė pėrgjatė 18 muajve tė fundit ėshtė reflektuar nė W04, e cila ėshtė njė hap pėrpara nė dizajn dhe nė detaje nga paraardhėsi i tij. Mijėra orė pune janė investuar nga stafet tona teknike nė Brekli dhe Briksuorth pėr tė siguruar se makina e re do tė jetė mė kompetitive krahasuar me atė tė sezonit tė kaluar", deklaroi Ros Brown.

Rosberg do tė jetė partner me Lewis Hamilton, i afruar kėtė sezon pas aventurės sė tij te Vodafone McLaren. Britaniku do tė zėvendėsojė shtatė herė kampionin e botės Michael Schumacher, i cili u tėrhoq nga sporti nė fund tė vitit 2012. /albeu.com/Shtuar më 05/02/2013, ora 13:43
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit