Rosberg parashikon tėrheqjen e Hamiltonit nga F1
Sezoni i ri i Formula 1 mund tė nisė me njė befasi. “Bombėn” e lėshon ish-kampioni i botės, tashmė i tėrhequr, Nico Roseberg. Sipas gjermanit, Lewis Hamilton po mendon tėrheqjen.

Kėtė vit mė ka thėnė se nuk dėshiron ta kalojė kohėn duke udhėtuar. Kėtė frazė nuk do ta nxirrte nga goja nėse nuk do tė kishte nė kokė idenė pėr tė braktisur Formula 1. Me sezone kaq tė gjata dhe rraskapitėse, qėndrimi nė Formula 1 bėhet edhe mė i vėshtirė.”

Mė 7 janar Hamilton do tė mbushė 33-vjeē. Ai ka fituar katėr botėrorė dhe nuk do tė ishte ēudi nėse do tė thoshtė mjaft, pasi tė fitonte tė pestin. Fakti qė kontrata e tij me Mercedesin skadon nė fund tė 2018-ės dhe as qė janė hedhur hapa pėr rinovimin, tė bėn tė besosh te deklarata e gjermanit Rosberg. /albeu.com/
Shtuar më 28/11/2017, ora 16:58
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat

Te afermit e viktimave te genocidit serb ne Srebrenica duke pritur rivarrosjen e tyre pasi kane identifikuar eshtrat