Rikthehet Formula 1, njihuni me ndryshimet e garės
Masat shtrėnguese pėr tė mos pėrhapur virusin e ri kanė detyruar organizatorėt qė tė shmangin praninė e publikut rreth pistės.

Por jo vetėm kaq. Rregullave strikte do i nėnshtrohen edhe shoferėt, me fitoren e njė gare qė nuk do tė shijojė si mė parė.

Drejtori teknik i Formula 1, Ross Brown zbulon se shoferėt nuk do tė kenė njė xhiro pėrshėndetjeje tė hipur nė kamion siē ndodh zakonisht.

Gjithashtu, ceremonia e fituesve pas ēdo gare dhe ekzekutimi i himnit gjatė ngjitjes nė podiumin dhe do tė mungojė dhe pėr kėtė, organizatorėt po mendojnė shumė pėr njė zgjidhje alternative.

Njė nga opsionet ėshtė qė shoferėt tė rreshtojnė makinat nė vijėn e startit dhe tė pozicionohen para njėvendėshes sė tyre, ritual qė pritet tė marrė miratimin e skuderive.

Njėkohėsisht, organizatorėt po mendojnė qė shpėrndarja e medaljeve tė bėhet nė mėnyrė virtuale, ceremoni qė do tė transmetohet nė ekranet gjigante tė pistės.
Shtuar më 17/06/2020, ora 10:19
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit