Ricciardo nuk rinovon me Red Bullin
Emri mė i nxehtė nė merkaton e Formula 1 ėshtė ai i australianit Daniel Ricciardo, i cili nuk po gjen gjuhėn e pėrbashkėt me Red Bull Racing pėr rinovimin e kontratės qė skadon nė datėn 1 Janar 2019.

Edhe pse ka ende edhe njė vot kohė, skuadra me qėndėr nė Milton Keynes kėrkon tė bėjė planifikimin afatgjatė, por piloti i talentuar kėrkon njė skuadėr pėr tė synuar titullin sepse kjo ka qenė ambicia e tij prej shumė vitesh, por problemi mė i madh ėshtė se pėr momentin vende tė lira nuk ka. Sediljet e Mercedes dhe Ferrarit janė tė prenotuara, ndėrsa Red Bull duket se e ka drejtuar vėmendjen nga Max Verstappen si zgjedhje e parė. Drejtuesi i skuadrės austriake, Christian Horner ka bėrė me dije se dėshiron qė Ricciardo tė vazhdojė. “Daniel po kalon njė moment tė rėndėsishėm por duhet tė bėjė njė zgjedhje delikate.

Ai kėrkon qė t’i ndėrtojmė njė makinė tė aftė pėr tė synuar titullin. Garat e para tė vitit 2018 do tė japin njė pėrgjigje pėrfundimtare pėr ecurinė tonė dhe mendoj qė do tė marrim njė vendim tė pėrbashkėt”, thekson Horner. Nė fund ai shton se nuk do tė jetė njė tragjedi largimi i mundshėm i australianit pasi Red Bull ka disa opsine interesante. /albeu.com/
Shtuar më 28/12/2017, ora 11:39
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit

Studentet e universiteteve shqiptare protestojne para Ministrise se Arsimit