Raikkonen pranė Vodafone McLaren
Kimi Raikkonen vazhdon tė mbetet nyja kryesore e merkatos sė Formula 1 pasi lėvizja e finlandezit nga skuadra Lotus do tė rezultonte njė efekti domino pėr valsin e pilotėve, e ardhmja e tė cilėve mbetet nė udhėkryq. Pas largimit tė pistės Red Bull, pėr ish kampionin e botės shfaqet nė horizont Vodafone McLaren ku shefi i skuadrės Martin Whitmarsh e pranoi publikisht se po bisedon me Raikkonen pėr ta transferuar nė Woking.

"Edhe vitin e shkuar diskutuam me tė por nuk arritėm tė finalizonim me sukses pėr shkak tė shumė arsyeve. Kimi ka qenė pėrherė njė pilot i madh dhe unė jam tifoz i tij", tha drejtuesi i skuderisė britanike.

Fjalė mjalti kėto nga ana e Whitmarsh qė kėrkon me ēdo kusht tė pėrfitojė nga gjendja jo e mirė e Lotus, pėr t’i rrėmbyer finlandezin.


Gjithsesi, bosi i Vodafone McLaren tregohet i matur duke mos dhėnė shumė informacione nė lidhje me kėtė ēėshtje: "Ditėt e fundit ėshtė spekuluar shumė. Raikkonen e ka drejtuar makinėn tonė edhe gjatė viteve 2002-2006 kur nė krye qėndronte Ron Dennis por pėr momentin nuk ka asgjė tė re".

Gjatė garės sė ardhshme nė Monza, McLaren feston 50 vjetorin nė sportin e Formula 1 dhe ndoshta dhurata mė e mirė pėr kėtė pėrvjetor jubilar mund tė jetė "Ice Boy". /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2013, ora 18:33
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit