Raikkonen me mendjen te Ferrari
Ēmimi i Madh i Singaporit po afrohet, por mendimi i Kimi Raikkonen, pilotit aktual tė Lotusit, ėshtė qė tani tek Ferrari. "Nė Formula 1 gjėrat ndryshojnė shumė shpejt. Nuk mendoja se do tė largohesha nga Lotusi dhe tė kthehesha tek Ferrari, por ja qė ndodhi. Kam shumė miq tek skuderia italiane dhe kujtime tė bukura. Lotusi mund tė mė kishte mbajtur, ata e dinė se ēfarė duhet tė kishin bėrė, por tashmė kam nėnshkruar pėr Ferrarin", tha piloti finlandez.

Ish-kampioni i Botės nė Formulėn 1 shtoi: "E njoh skuadrėn, shumė persona me tė cilėt kam punuar tek Ferrari janė ende aty. Nuk besoj se do e kem tė vėshtirė rikthimin".

Nė lidhje me bashkėpunimin me Alonson, finlandezi deklaroi: "Nuk shoh arsye pse tė mos funksionojė. Jemi pilotė me eksperiencė dhe skuderia do tė bėjė gjėrat e duhura nė mėnyrė qė ne tė japim mė tė mirėn. Sigurisht qė do tė ketė beteja tė forta nė pistė, por gjithēka do tė shkojė mirė mes nesh". /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2013, ora 14:40
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit