Pas ēmimi i Madh i Malajzisė, Sebastian Vettel replika me Alonson
Ēmimi i Madh i Malajzisė nė Formula 1 kėtė fundjavė rezultoi pozitiv pėr Sebastian Vettel pėr faktin se gjermani u nis nga vendi i fundit dhe e pėrfundoi garėn i katėrti. Nė fund tė garės, 4 herė kampioni i botės sė automobilizmit akuzoi pilotin spanjoll Alosnso tė skuderisė “McClaren” se e kishte kushtėzuar paraqitjen e tij.

Spanjolli i McLaren po dublohej nga Daniel Ricciardo dhe Sebastian Vettel, tė cilėt po luftonin pėr vendin e tretė. Nė kulmin e kėsaj beteje, Alonso i hapi rrugėn Ricciardos nė kthesėn e parė dhe e mbylli atė pėr tė marrė trajektoren mė tė mirė pėr tė hyrė nė kthesėn e dytė tė pistės, duke bėrė qė Vettel tė “ngecte” pas tij.
alosnso, raporton BallkanWeb. Ricciardo fitoi oksigjen, ndėrsa Vettel ngriti dorėn nė shenjė proteste kur parakaloi Alonson.

Pasi u ankua edhe nė radio pėr kėtė, Vettel u shpreh kėshtu pas garės: “Duhet pyetur Alonso pse veproi ashtu. I pa flamujt blu dhe e dinte qė kishte makina pas. Nuk i pėlqen Ferrari dhe ndihmoi Ricciardon. Mė mbylli rrugėn, nuk kisha ēfarė tė bėja”.

Nga ana e tij, Alonso tha: “Nuk e kam parė ēfarė ka ndodhur. U pėrpoqa qė tė mos bezdisja asnjė pilot gjatė garės”.
Shtuar më 02/10/2017, ora 17:06
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0