Nga sezoni i ardhshėm Formula 1 do tė ketė njė rival
Tashmė ėshtė zyrtare. Formulės E do t'i jepet statusi i kampionatit botėror nga sezoni i ardhshėm.

Garat me makina elektronike nuk janė tė njohura si kampionat, por njė gjė e tillė do tė ndodh nė edicionin 2020-2021, ku do tė marrė simpatinė dhe votimin e drejtuesve botėror tė Federatės sė Automobilėve, FIA.

"Formula E ka qenė njė aventurė e shkėlqyeshme. Ka kaluar nga forca nė forcė", tha presidenti i FIA-sė, Jean Todt.

Alejandro Agag, themeluesi dhe kryetari i Formula E, pėrfundoi marrėveshjen me Todt nė selinė e FIA-s nė Paris. Deri mė tani, Formula 1 ėshtė i vetmi kompeticion i njohur si njė kampionat botėror.
Shtuar më 03/12/2019, ora 13:44
Të fundit nga kjo kategori
 
A mendoni se ligji i mbetjeve (plehrave) duhej miratuar?
20%
20%
20%
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0
 
SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit

SHBA-te po perjetojne temperatura polare keto dite. Pamje nga liqeni i ngrire i Michiganit