Mosmarrėveshjet mes dy pilotėve tė 'kokėkuqes' i japin fitoren Hamiltonit
Lewis Hamilton ėshtė fituesi i Ēmimit tė Madh tė Rusisė, duke lėnė pas vetes Bottas dhe Leclerc.

Starti i garės nė fakt ishte mjaft i mirė pėr Ferrarin, qė pa Vetelin tė dalė nga vendi i dytė nė kryesim, e pas gjermanit Leklerk.

Gjithsesi nė vijim pati tension mes dy pilotėve tė kokėkuqes, pasi Vettel refuzoi t’i hapte rrugėn Leclerc, duke dalė jashtė planit dhe strategjisė sė skuderisė.

Ndėrkoh gara u vendos nė xhiron e 28-tė, ku sapo doli nga bokset, Sebastian Vetel u detyrua tė braktisė garėn pėr njė problem nė motor.

Hamilton i mori vendin e parė Leklerkut, me kėtė tė fundit qė bėri dy pit-stop, dhe deri nė fund, britaniku nuk e pati tė vėshtirė qė tė menaxhojė garėn. Mė tej, nė vendin e katėrt e mbylli Verstapen, e mė poshtė Albon e Sainz.

Shtuar më 29/09/2019, ora 16:43
Të fundit nga kjo kategori
Deri në garën e rradhës në Australi
Ditë
0
0
Orë
0
0
Min.
0
0
Sek.
0
0